Kristallpealuud on inimese kõrgeima potentsiaali šabloonid, mida on kasutatud maapealsetes kõrgtsivilisatsioonides. Nad olid universumi tarkuse vahendajad inimestele, "tõlkisid" teistelt planeetidelt ja otse Loojalt pärit teavet inimkeelde, et inimesed saaksid neist tarkustest osa. Samuti lõid nad tasakaalu, armastust ja tervendust, hoidsid alal viiendat dimensiooni. Praegu on maailmas leitud mõned iidsed kristallpealuud, mis ei ole kivist välja tahutud, vaid on loodud morfogeneetiliselt ehk siis sõna jõuga. Nendel pealuudel on eriti tugev korrastav ja tervendav mõju, aga väga head tööd teevad ka uued inimese loodud pealuud.

Hetkel kuulub minu kristallpealuude peresse viisteist tegelast. Nad on minuni tulnud viimaste aastate jooksul, erinevatel aegadel. Kõige suuremad on  fluoriidist ja mäekristallist pealuud. Fluoriidist on umbes 60 a vana ja
ta on pärit Brasiiliast kus töötas ühe tervendaja-šamaani käes enamuse ajast. Mõned aastad tagasi rändas ta Euroopasse ja ta tee jõudis minuni. Ta nimi on Hopi-Connor.
Mäekristallist pealuu on üle saja aasta vana, päritolu ei teagi, kuid viimane teadaolev koht oli Arizona osariik USA-s, kus ta oli samuti indiaanlasest šamaani käes üle kolmekümne aasta. Peale vana targa mehe surma saatsid ta lapselapsed tervendaja töövahendid maailma laiali. Nii leidsin ka mina selle erilise kristallpealuu. Vana tark oli enne oma surma lastele öelnud, et see konkreetne kristallpealuu on liikunud ainult tervendajate-šamaanide käest kätte. Ta nimi on Vanaisa.

Hopid kuuluvad pueblo indiaanlaste hõimude hulka ja on Ameerika põliselanikud, kes on osanud säilitada imetlusväärse ettekujutuse loodusest, inimesest, Maa tsivilisatsioonidest ja nende hävingu põhjustest. Tegemist on väga huvitava rahvakilluga.
Nad elavad USA edelaosas omaette, keeldudes Ameerika kodakondsusest ja aktsepteerimata ameeriklaste mängureegleid. Nad on vabad inimesed, ehk isegi ainukesed vabad inimesed selles maailmas - suveräänsed Hopimaa kodanikud.

Hopid räägivad, et esimene maailm hävis tulestiihias. Teises maailmas loodi uus inimkond ja inimesed õppisid kauplema...tarbimisühiskonnas tekkis saamahimu ja tülid, puhkesid sõjad...planeeti tabas kaos. Mäed ja mered segunesid. Maa muutus üheksainsaks suureks jääkamakaks ning siis loodi uus maailm.
Kolmandas maailmas tekkis tsivilisatsioon - ühise tee ja eesmärgid valinud ühiskond. Aga inimesed olid endiselt patused ja neid ei päästnud isegi eluenergia jõul töötav kilbikujuline lennumasin (UFO). Jumalad sattusid taas raevu ja saatsid maale veeuputuse.
Hopi mütoloogiast tuntud kõrgeim maapealne valitsejanna Kokyanwuhti ehk Ämbliknaine päästis hopid seegi kord.
Hopide arvates peituvad kolmanda maailma varemed seniajani ookeanide põhjas ning nende legendide kaja on Atlantise, Lemuuria ja piiblilugude näol ka meieni ulatunud
.
Connor tähendab vanas keldi keeles "tark abi".