Püramiid asub Veriora vallas, Veriora alevi kõrvalSõna – PÜRAMIID – tuleneb kreeka keelest:

pyra – tuli ja midos – mägi, seega tähendab tõlkes püramiid „tulemägi“.

Igas maailmajaos leidub püramiide – Egiptuses, Tiibetis, Mehhikos ja Peruus, Kreekas .... Inimesed on aegade algusest neid ehitanud, neid austanud ja nende energiaid kasutanud erineval moel.

Sajandite jooksul on inimene püüdnud ära arvata püramiidide saladust, kuid nad avavad oma saladusi vastumeelselt.

Püramiid- terava otsaga kujund- transformeerib universaalse kosmose energia tule stiihias ja tema ots kiirgab tugevat  energiavoolu. Püramiidi ümber kujuneb tugev kiirgusväli, mis õigel kasutusel aitab inimesel lahti saada füüsilistest ja psühholoogilistest probleemidest.

Miks püramiidid ehitati? Püüti jäädvustada nii iseendid kui ka oma tegusid jäävusest, teadvusest, kogemustest. Püramiidil on  kõrgemad väärutused – teadvus teadvuse sees. Nii nagu inimene on süsteem süsteemis. Püramiid on olnud aegumatu sümbol, mis peegeldab inimühiskonna arengu põhimõtteid – all orjad, keskel töölisklass, tipus vaaraod, kuningad. Püramiid on ka usa ühe dollarilisel. Muumiad säilivad püramiidis tänu selle siseenergiale ülihästi.

Püramiidi uurijad on öelnud, et kõik allub ajale, kuid aeg allub püramiidile.

Püramiidi otstarve – võimekuse suurendamine, kehaliste, energeetiliste ja vaimsete võimete suurendamine.

Kõrbes kutsuti esile püramiididega vihma ja äikest. Energeetikat uuriti ka varases egitpuses. Püramiidid on ehitatud maa kiirgusväljade võrede ristumiskohtadele, kus liiguvad negatiivsete laengutega osad. Püramiididesse püüti energiat akumuleerida ja kontsentreerida.  Valitsejad tahtsid lihtrahvale muljet avaldada, surematuse, jumalaks saamise, kõrbes vihma võlumisega.

Püramiidi külgedelt koonduvad energiad ülespoole, tipust liigub spiraalse lehtrina energia alla.  Tähtis oli püramiidide rajamisel inimese võimed, selle tagamiseks on inimeses rakuline ülesehitus, süsteem süsteemis raku tasandil. Vaimsed rakud – vaimalge bioloogilises rakus ongi Mina. Rakk kui materiaalne osake ja Mina kui elementaarne osake. .. nii kui inimene mõtet mõlgutab, nii rakk sellele reageerib ja nii loome oma olevikku. Halvad mõtted loovad haiguseid.

Atlantlased teadsid seda – me loome oma mõtetega iseendale reaalsust.